Има някои специфични неща, които е добре да се знаят, преди да се пристъпи към избора на хотел
сме склонни да подценяваме значението на хотела. Казваме си:„Това е просто място, в Париж, независимо дали става въпрос за туристическо посещение или бизнес пътуване. Една такава информация ни спестява нерви, разочарование и усещане за провалено пътуване .
Често пъти където ще се прибера, за да пренощувам. Не е толкова важно, какъв е“.
Тази гледна точка може да ни създаде доста неприятни моменти. Започваме да търсим „най-изгодната оферта” по отношение на цената. Изборът само по цена обаче може да ни отведе на места, на които не бихме желали да бъдем, и в стаи, в каквито обикновено не отсядаме. Нещо повече: неудачното местоположение на хотела може да ни причини много загуба както на време, така и на пари.
С една дума, трябва да търсим съчетание между добро местоположение (добър квартал), добри транспортни връзки, удобни стаи и добра цена.
Разбира се, трябва да знаем, как стоят нещата в Париж.
1. Местоположението: Kакто във всеки голям град , така и в Париж има добри и лоши квартали. Като цяло градът е много сигурен, но има места, където вечер е по-добре да не се намирате. Ако попаднете в такъв кавартал, е желателно да се приберете по-рано. Така се лишавате от удоволствието да видите нощното лице на града, който никога не спи. Трябва да се знае, че подобни места има не само в крайните квартали, но и в близост до центъра. Хубаво е да погледнете в кой арондисман (arrondissement ) или иначе казано, в район се намира избраният от вас хотел.


Това се разбира лесно от пощенския код – последните две цифри са номерът на арондисмана. Градът е разделен на 20 района, които са разположени спираловидно. Номер 1 е в самия център на града, на десния бряг на Сена, където се намират Лувърът и градините на Тюйлери. .За да се получи представа за оценката на този район, може да се посочи цената на жилищата там, която е около 11 500 евро / м2.
До 8-ми номер включително няма изненади. За информация Триумфалната арка се намира в 8-ми арондисман. Девети и 10 –ти арондисман имат части, които не са от най-препоръчителните. Там цените на метър квадратен се движат около 7 000 евро, а в района между двете гари падат и под 6000 евро. Но това не означава, че по-големият номер е свързан с повече несигурност. Едни от най-сигурните са 16-ти и 17-ти . Те са идеално разположени на юг от големите булеварди . Граничат и с Булонския лес . В тях се намират Дворецът на конгресите и Дворецът Шайо с площада Трокадеро. И отново, ако погледнем цените на жилищата, то там те са най-високите . Достигат до 13 000 евро/м2 в 16-ти арондисман и до 12 000 евро/м2 в 17-ти арондисман ( цените са по информация на френското списание Capital от м. 10 /2011 ).


2. Транспортните връзки: Изборът на хотел с добри транспортни връзки ще ви спести много време и пари. Много е важно в близост до хотела ви да има метростанция. Парижкото метро се слави с най-гъстата си мрежа от станции. Това го прави леснодостъпно и удобно. А веднъж влезли вътре, можете да стигнете на практика до всяка точка на града, и то с 1 билет. Можете да си купите карнет от 10 билета и да спестите 30% от цената на единично пътумаве (1,20 вместо 1,70 евро/билет ). За разлика от София, в Париж тези билети могат да се използват от няколко човека. На някои от метростанциите има връзка и с RER –а . Той свързва околностите с центъра, стига и до летищата му. Това един от вариантите да се предвижите от летище Шарл де Гол, на което кацат самолетите от редовните линии. Друга възможност са автобусите на Air France, които могат да се използват от всички пътници, а не само от клиенти на френската авиокомпания. Те спират на няколко възлови места в Париж, с удобни връзки. Багажът ви се товари и разтоварва в багажното отделение . Пътуването е много приятно и удобно. Цените на билетите, които се купуват от шофьора, са от 15 до 18 евро.
Една много удобна възможност е да поръчате трансфер на вашия хотел. Цените са, в зависимост от местоположението му . Най-скъпият вариант е такси - не само защото разстоянието е голямо, но и поради честите задръствания. Те трябва да се предвидят при определяне на часа за тръгване към летището.
3. Стаите: Най-напред трябва да се знае , че повечето парижки хотели, особено централните, са на разположен в стари сгради. Въпреки, че се поддържат, понякога се просмуква миризма на старо и на мухъл. Често стаите са доста малки. Значително по-малки от размерите, с които сме свикнали в наши или в курортни хотели в други страни. Тук е мястото да се каже, че няма единна международна система за категоризация на хотелите. Всяка държава ги категоризира по свои критерии. Това обяснава, защо хотели в Париж, които са с 2 или 3 звезди, не биха ги получили у нас, където има доста по-завишени изисквания по отношение на размера на стаите и на обзавеждането им.


Освен това не разчитайте от прозореца на стаята да виждате Айфеловата кула, Триумфалната арка или Лувъра. Най-често изгледът й ще е към тясна парижка улица или към вътрешното пространство между няколко сгради. Но както казва една френска поговорка, „Информираният човек струва, колкото двама”. Когато сте предварително информирани, си спестявате разочарование и нерви или грешен избор.
Затова искайте максимално детайлизирана информация при резервацията на хотела. Има и хотели, които са изцяло преустроени и освен малкия размер на стаите се избягват всички останали неудобства. Някои от тях са и тематично насочени. Когато клиентите знаят какво искат, туристическата агенция трябва да може да предложи адекватния избор.
Не забравяйте и за разликата между двата вида двойни стаи: twin (с две отделни легла ) и double със спалня. Често цените им са еднакви, но е необходимо предпочитанието да се уточни при първоначалната резервация. След това рискувате желаният тип стая да не е в наличност.
4. Закуската: В 90% от случаите тя е класическа континентална. Преведено на български, това означава, че се състои от парче багета и кроасан, конфитюр, масло, кафе, мляко, към които може да има и портокалов сок. Но пък кроасаните са превъзходни. За щастие, в последните години хотелите започнаха да разширяват класическата схема, като добавят малки кисели млека и/ или сирене. В някои хотели, основно от 3 звезди нагоре, сутрин можете да получите колбаси, яйца и няколко вида сирена.
5. Цените: Известно е, че парижките хотели са скъпи. В този град хотелите се пълнят лесно. Франция в продължение на години е дестинация №1 в световен мащаб, където хотелиерите поддържат високи цени.


Относително ниските цени са в хотели в не до там приятни квартали или в сгради, които не са били обновявани с години. Най-добре е предварително да решите дали искате ниска цена или спокойствието да се прибирате, когато пожелаете, и да си починете в удобна стая. Дали сте обикаляли цял ден туристически забележителности или сте водили преговори с бизнес партньори, вечерта ще имате нужда от почивка и възстановяване. Така че не подценявайте хотела. Поинтересувайте се какво можете да намерите за определения от вас бюджет. Можете да спестите, като направите резервацията си по-отрано.
Изброяването на някои от проблемите, свързани с парижките хотели не е направено, за да ви откаже от този велик град. Напротив, когато човек е информиран, може да направи правилния избор и посещението на Париж да остави само приятни спомени, а не горчивина.
Автор : rozzitravel.com


Париж- коледни светлини


Париж- градът на светлината


към пълната версия на сайта
Copyright © 2018
Powered by